Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/doc/www.colours.cz/www/crossroads2014/classes/db.php on line 106
Co to je | Crossroads
Colours of Ostrava
Festival v ulicích
Solocolours
 
Rok české hudby

 

colours

Czech Music Crossroads je nový showcasový festival v České republice, spojený s panelovými diskusemi. Protože v Česku neexistuje v Evropě jinak běžná Music Export Office, je jeho cílem především prezentace kvalitní a přesahové domácí hudby na scéně rocku, avantgardy, jazzu, folku a world music směrem do zahraničí. Zároveň se jedná o oslavu současné české hudby, která může prokázat svou konkurenceschopnost na světových pódiích. Snahou projektu je především prezentace české hudební tvorby před zahraničními odborníky, která by vedla k její následné širší propagaci a vývozu. 1. ročník festivalu proběhne 16. července 2014.

Jak je ve světě běžné, role organizátora se ze své iniciativy ujal prestižní festival, disponující kvalitním produkčním zázemím a širokými zahraničními kontakty. V tomto případě jde o festival Colours of Ostrava s finanční podporou Ministerstva kultury, které akci podporuje v rámci výročního programu Rok české hudby, a ve spolupráci s městem Ostrava a Moravskoslezským krajem.

Na Czech Music Crossroads a do panelových diskusí budou pozvány zahraniční osobnosti a odborníci zastupující prestižní festivaly, významná média a booking agentury. Chybět nebudou ani domácí organizátoři, publicisté a zástupci médií. Panelové diskuse i showcase budou přístupné rovněž široké veřejnosti.

Interprety, kteří vystoupí na showcase, a budou tak moci prezentovat svou tvorbu před zahraničními i domácími hosty, vybrala odborná porota Sedmi statečných (za přispění mnoha předních hudebních publicistů). Letos se představí: Beata Bocek, Bezobratři, Clarinet Factory, Čankišou, DVA, Jitka Šuranská, Kittchen, Milokraj, Nylon Jail, Vertigo, Vložte Kočku.

Čeští hudební odborníci se na zahraničních konferencích a veletrzích velmi často setkávají s otázkou, co by doporučili z české hudební scény do zahraničí. Odpověď není snadná, protože dosud nevznikla odborná platforma pro pojmenování vývozních hodnot naší hudební scény a vnímání posunů ve vývoji alternativní, nekomerční hudby a world music v České republice. Domníváme se, že například tento druh hudební konference a setkání naší i světové odborné veřejnosti nad tímto tématem může v dané oblasti výrazně pomoci, a zvýšit tak povědomí o hodnotách současné české hudební scény. Pevně doufáme, že Czech Music Crossroads se stane dobrým prvotním impulsem pro následné úspěchy účastníků showcase v zahraničí. Rozhodně si to zaslouží. A pokud se jim podaří zaujmout zahraniční hosty, radost bude i na naší straně.