Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/doc/www.colours.cz/www/crossroads2014/classes/db.php on line 106
Registrovaní hosté | Crossroads
Colours of Ostrava
Festival v ulicích
Solocolours
 
Rok české hudby

 

colours

Na konferenci Crossroads se můžete setkat s řadou významných hostů a odborníků napříč světem. Jsou mezi nimi špičkoví hudební publicisté, hudebníci, producenti či organizátoři uznávaných festivalů. Zde přinášíme jejich stručné profily. 

Dov (Dubi) Lenz (Izrael)

Moderátor a editor izraelského Rádia IDF, 15 let ředitel tamního hudebního oddělení. Umělecký ředitel „The Red Sea Jazz Festival“.
Wojciech Barczyński (Polsko)

Hudební publicista a koncertní promotér. V současné době pracuje pro Onet.pl a Polský rozhlas Krakov. Dříve působil jako hudební ředitel nejlepší polské nezávislé rozhlasové stanice Radiofonia a jako umělecký ředitel mezinárodního nezávislého hudebního festivalu v Bytomi „Tylko Nie Bytom“.
Jo Aichinger (Rakousko)

Duchovní otec jednoho z nejuznávanějších multižánrových evropských festivalů Glatt und Verkehrt, který se koná v rakouském městě Krems, a řady dalších přehlídek v Dolním Rakousku (Klangraum, Donaufestival, Kontraste).

web festivalu Klangraum

web festivalu Glatt und Verkehrt

foto: Karin Wasner

Roger Bouwens (Belgie)

Programový ředitel vlámské organizace CC Leopoldsburg/ Toernee Mondial zaměřené na uvádění zahraniční hudby v Belgii.


Susi Ondrusova (Rakousko)

Hudební publicistka českého původu pracující pro Radio FM4. 


Peter Van Rompaey (Belgie)

Hudební publicista, booking agent a umělecký ředitel neziskové organizace Muziekpublique se sídlem v Bruselu, která se věnuje pořádání koncertů, přednášek, workshopů, vydavání hudby a dalším projektům.  Muziekpublique úzce spolupracuje s dalšími evropskými festivaly.


Ken Hunt (Velká Británie)

Respektovaný hudební publicista, producent a textař, přispívající do předních britských a světových médií: magazínů, rádií a televizí. Spolupracuje s významnými labely a festivaly. Vedl rozhovory s Laurií Anderson, Kronos Quartet nebo Martinem Carthym a má blízko k české hudbě. S Petrem  Dorůžkou provozují stránku kenhunt.doruzka.com


Michal Shapiro (USA)

Novinářka, producentka, výtvarnice, filmařka, bývalá hudební ředitelka televizní stanice TV Link. Dnes mezinárodně proslulá videoblogerka na Huffington Post. Spolupracuje s předními světovými médii, včetně NatGeo Music.


Mateusz Dobrowolski (Polsko)

Hudebník, promotér, booking agent, hudební publicista a ředitel Transetnika Association, nevládní organizace sdružující novináře, producenty a agenty zaměřené na alternativní hudbu, world music a další žánry. Člen skupin R.U.T.A a terenNowy.live.


Mariusz Herma (Polsko)

Hudební publicista z polského magazínu Polityka.


Paul Wilson (Kanada)

Hudební publicista, literární kritik, překladatel a vydavatel. V letech 1967–1977 žil v Československu a byl zpěvákem The Plastic People of the Universe. Po vyhoštění založil v Kanadě label Boží mlýn, vydávající alba Plastic People, Svatopluka Karáska a Charlieho Soukupa. Do angličtiny přeložil knihy Václava Havla, Ivana Klímy, Josefa Škvoreckého a Bohumila Hrabala.

V roce 2012 vydal v nakladatelství TORST knihu Bohemian Rapsodies. V souboru esejů a článků s českou tematikou, které vyšly původně anglicky, nahlíží na český underground, disent, literaturu a politiku zvnějšku, a umožňuje tak čtenáři vidět českou společnost z nového a neobvyklého úhlu pohledu.


Bożena Szota (Polsko)

Programová ředitelka festivalu Ethno Port Poznaň.


Marta Dobosz (Polsko)

Etnomuzikoložka, novinářka, booking agentka a programová ředitelka festivalů The Cross-Culture Warsaw Festival a Ethno Jazz Festival. Jako producentka spolupracuje s významnými labely Harmonia Mundi/World Village a Lusafrica.


Benjamim Taubkin (Brazílie)

Světoznámý hudebník, skladatel, producent a kurátor mnoha projektů na podporu brazilské a latinskoamerické hudby. Bývalý ředitel a v současnosti významný člen The European Forum of Worldwide Music Festivals.


Ben Mandelson (Velká Británie)

Zkušený producent na poli world music, který natáčel mj. se skupinou Värttinä či Čechomor, zakládající člen skupiny 3 Mustaphas 3, jež hrála balkánskou hudbu dávno předtím, než se to stalo módou, zakládající ředitel veletrhu WOMEX (1994–1997) a dodnes aktivní hudebník (Billy Bragg's The Blokes, Yiddish Twist orchestra, Les Triaboliques)


András Lelkes (Maďarsko)

Hudebník, producent terénních nahrávek z Maďarska, spoluzakladatel Hangvető, www.hangveto.hu, významného vydavatelství zaměřeného na maďarskou lidovou hudbu, tvůrce projektu Hungarian Hearbeats, který v roce 2011 zahajoval veletrh Womex. 


Minna Huuskonen  (Finsko)

Ředitelka Helsinki Festivalu, významné finské události na poli world music, s dlouholetými zkušenostmi na poli vážné hudby i exportu finské hudby do světa.


Valerio Corzani (Itálie)

Jeden z nejvýznamnějších italských hudebních novinářů, pracuje pro rozhlas RAI i pro tištěná média, zároveň je aktivní hudebník, který prošel legendární sestavou  Mau Mau, působil v Gli Ex a v současné době koncertuje v duu The Interiors. 


Grit Friedrich  (Německo)

Specialistka na hudbu východní Evropy, která jako první představila západnímu publiku archivní nahrávky velké rumunské zpěvačky Marie Tanase. Východoevropskou hudbu prezentuje v rozhlasových pořadech Mitteldeutscher Rundfunk Figaro.


Andrew Cronshaw (Velká Británie)

Jeden z nejvšestrannějších anglických hudebních kritiků, s orientací na hudbu Skandinávie a Východní Evropy, autor recenzí stovek CD dostupných on-line (www.cloudvalley.com), hráč na citeru v současné době působící v britsko-arménsko-finské sestavě SANS. 


Ton Maas (Holandsko)

Hudební kritik z Amsterdamu s dlouholetými zkušenostmi s mimoevropskými kulturami, spoluiniciátor časopisu Mixed, přispěvatel vysílání buddhistické sekce holandského rozhlasu.


David Jones (Velká Británie)

Ředitel nejvýznamnější londýnské agentury Serious, zaměřené na koncerty jazzu a world music, která produkovala tak významné akce jako BBC World Music Awards, London Jazz Festival či doprovodný program londýnské Olympiády River of Music v roce 2012.


Keith Jones (USA)

Filmař irského původu žijící v Praze, spolutvůrce dokumentu Punk in Africa, spoluzakladatel festivalu MOFFOM (Music on Film, Film On Music), který se konal v Praze v letech 2004–2008.


Luc Yatchokeu (Kamerun)

Producent, booking agent a zakladatel a ředitel Africa Musics Market: Le Kolatier v Kamerunu. Člen Africa Festivals Network, předseda kamerunské hudební rady a poradce ministerstva kultury. Spolupracuje s mnoha africkými a evropskými festivaly. 


Charlie Crooijmans (Holandsko)

Hudební novinářka a muzikoložka z Amsterdamu, spolupracuje s veřejnoprávním rozhlasem VPRO / Radio 6, publikuje v MixedWorldMusic.com, její blog News and Noise! sleduje hudbu a další umělecké disciplíny ve společenském i politickém kontextu.


Véronique Appel (Francie)

Organizační ředitelka a dramaturgyně festivalu Musiques Métisses d'Angoulême.


Balázs Weyer (Maďarsko)

Mezinárodně respektovaný hudební publicista pracující pro tištěná a rádiová média.


Petr Ostrouchov (Česká republika)

Hudebník, skladatel, producent, tvůrce hudby pro filmy Želary (nominace na Oskara), Občanský průkaz a Clownwise, čtyřikrát nominovaný za nejlepší filmovou hudbu v  cenách Český lev. Zakladatel a majitel labelu Animal Music, zaměřeného na moderní jazz a alba mladých domácích jazzmanů. Též respektovaný specialista na autorské právo, advokát a lektor Akademie múzických umění v Praze. 

web


Dagmar Ostřanská (Česká republika)

Bývalá ředitelka Českého centra v Kyjevě a iniciátorka českých koncertů na jazzovém festivalu Koktebel na Krymu v letech před ruskou invazí. 


Josef Ostřanský (Česká republika)

Hudebník (Kuzmich Orchestra, Dunaj + Iva Bittová atd...), skladatel, výrazná osobnost brněnské alternativní scény, organizátor koncertů českých skupin na Ukrajině.

web
Gil Rouvio (Izrael)

Programový ředitel festivalu Sacred Music v Jeruzalémě. Producent radia Kol Ha Camus 106 FM, v němž má vlastní pořad Global Village.Stan Rijven (Holandsko)

Hudební publicista, televizní dokumentarista a DJ. Lektor na mnoha konzervatořích a vysokých školách. Zakládající člen Pop Archive Netherlands, International Association for the Study of Popular Music a World Music Forum NL.


Jana Grygarová (Česká republika)

Ex Kačurová alias Apačka. Vydavatelka hudebního magazínu Full Moon, pořadatelka koncertů pod značkou k.y.e.o. Vystudovala žurnalistiku a politickou vědu. Začínala v roce 2004 na Freemusic.cz (2007 šéfredaktorka), od roku 2008 v kulturní rubrice Lidových novin, externě A2, Rock & Pop, Reflex, Respekt, HYPE, Živel ad.


Sonja Heimann (Holandsko)

Ředitelka World Music Forum NL, manažerka kulturních projektů a producentka.
Nick Hobbs (Turecko)

Vlivný booking agent z Charmenko Music Organization, přivážející do Východní Evropy ty největší rockové a popové hvězdy. Do České republiky například Boba Dylana, Sigur Rós nebo Toma Waitse.François-Xavier Gomez (Francie)

Respektovaný francouzský hudební publicista z deníku Libération.


Katrin Wilke (Německo)

Hudební publicistka z berlínského Radia Multikulti a dramaturgyně festivalu TFF Rudolstadt.