Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/doc/www.colours.cz/www/crossroads2014/classes/db.php on line 106
Sedm statečných | Crossroads
Colours of Ostrava
Festival v ulicích
Solocolours
 
Rok české hudby

 

colours

Představujeme odbornou porotu Sedmi statečných, která vybrala kapely pro letošní showcasový festival Crossroads.

Petr Dorůžka

Hudební novinář a mezinárodně respektovaný odborník na world music. V Českém rozhlase na stanici Vltava připravuje od roku 1988 pravidelný rozhlasový pořad Hudba na pomezí. V letech 2003–5 byl členem poroty festivalu Sajanskoje kolco na Sibiři, roku 2007 byl jmenován jedním ze 7 Samurajů veletrhu Womex. Od roku 1992 je jediným českým členem rozhlasového panelu World Music Charts Europe, od roku 2002 přednáší Světové hudební kultury na Fakultě humanitních studií UK.

O hudbě píše od 60. let, napsal biografii Šuplík plný Zappy, je editorem a spoluautorem antologie Hudba na pomezí a podílel se na knize Beaty Bigbeaty Breakbeaty. Pravidelně přispívá do magazínů Rock & Pop a UNI.  Společně se svým londýnským kolegou Kenem Huntem provozuje webovou stránku kenhunt.doruzka.com.

Kontakt: pdoruzka@gmail.com


Aleš Opekar

Hudební publicista, muzikolog, člen Mezinárodní asociace pro výzkum populární hudby (IASPM). Pracuje jako dramaturg world music, jazzové a alternativní hudby na stanici Český rozhlas Vltava. Přednáší na vysokých školách, publikuje v odborném tisku. Je editorem a autorem knih Excentrici v přízemí nebo Matadors – Beatová aristokracie z Prahy a slovníkových hesel z oblasti populární hudby v různých encyklopediích. Spolupracoval na výrobě oceňovaného dokumentárního cyklu České televize Bigbít. Založil občanské sdružení Muzeum a archiv populární hudby (Popmuseum).

Kontakt: ales.opekar@rozhlas.cz


Jiří Plocek

Hudební publicista, hudebník, producent, vydavatel a občasný lektor. Pracuje jako hudební redaktor v Českém rozhlase Brno, kde se věnuje převážně moravské lidové hudbě a world music. Vydal knihu Hudba středovýchodní Evropy, zaměřenou na tradiční hudbu a world music. Založil a vedl významné hudební vydavatelství Gnosis Brno. Je šéfredaktorem družstevního projektu Kulturní noviny a aktivním hudebníkem.

Kontakt: jplocek@volny.cz


Zlata Holušová

Ředitelka a hlavní dramaturgyně festivalu Colours of Ostrava. Členka European Forum of Worldwide Music Festivals. Do konce 90. let pracovala v hudební redakci Českého rozhlasu Ostrava a od roku 2004 pro tuto stanici připravuje a moderuje pořad Barvy hudby.

Kontakt: colour@colours.cz


Michal Pařízek

Hudební publicista, šéfredaktor magazínu Full Moon a člen nezávislého promotérského sdružení Scrape Sound. Působil také v magazínu ČiliChili nebo na webových portálech Aktuálně.cz, Týden.cz a dalších.

Kontakt: mipacz@me.com


Antonín Kocábek

Hudební publicista, redaktor kulturní rubriky časopisu Týden, spolupracovník kulturního magazínu UNI a hudebního měsíčníku Headliner. Od roku 1993 je moderátorem pražského Radia 1 91,9 FM, kde mj. spolupřipravuje pořady Velká sedma a Inclubátor.  V minulosti redaktor Lidových novin a přispěvovatel časopisů Rock&PopTime-In14Musicserver.czMuzikus.czFreemusic.cz a dalších. Autor knižní biografie Visací zámek zamklej na třicet západů.

Kontakt: tonda.kocabek@radio1.cz


Jiří Moravčík

Hudební publicista, odborník na world music a folk. Pro Český rozhlas Ostrava připravuje pořad Hudba ze zapadlých vesnic. Přispívá do hudebních magazínů UNIHarmonie a Full Moon. Spolupracuje s hudebními festivaly Colours of Ostrava a Folkové prázdniny Náměšť nad Oslavou.

Autor knih: Keltská hudbaV tlamě afrického krokodýla a Když píseň tluče křídly do oken.  

Provozuje webovou stránku World-music.cz

Kontakt: jiri.moravcik@world-music.cz